24. března – Den Učitelů

Drazí přátelé! Všechno nejlepší ke Svátku Hierarchie Sil Světla!

Přeji vám všem Radost, Lásku, Krásu, Srdečnost a nové duchovní objevy! Každý den se přibližujeme k Velké Budoucnosti. Každým rokem se přibližuje Nový Svět Světla. AŤ JE VE SVĚTĚ MÍR!

24. březen je Dnem velkých učitelů. E.I. Rerichová – Zápisy 24. března 1923:

…V památný den 24. března začala Kniha. A každý rok v tento den se potkávejte v Mém Jménu. 24. březen bude Mým Dnem a dnem Událostí. Ať je tento den zasvěcen Mně. A během tohoto jednoho dne se shromážděte – v klidu a tichu. A na dlouhou následující dobu sjednoťte své myšlenky na Mne a Mých (spolupracovníků). Dávám vám krev. Dávám vám sílu. Dávám vám cestu Překrásnou. Řekl Jsem…

E.I. Rerichová – Dopis R.J. Rudzitisovi, 31. srpna 1936, Svazek IV. 1936:

…Den Vladyky M. (Vladyky Šambaly) je nám Ukázán na 24. března. Březen a duben jsou v okultním smyslu nejsilnější měsíce v roce. Vzhledem k velkému a skrytému významu tohoto čísla zvláště ctíme nebo slavíme 24. den každého měsíce. Tato oslava spočívá v usilovné práci a ve výjimečné slavnostní náladě. Večer posloucháme Parsifala… (Richard Wagner)

E.I. a N.K. Rerichovi. Dopis do Ameriky. 5. března 1938:

… Ať se přátelé v různých zemích, tělesně oddělení moři a kontinenty, ale pevně sjednocení v duchu, potkají 24. března v srdečním rozhovoru a pocítí veškeré teplo duše, ať budou osvětleni těmi nejlepšími ohněmi a vyjádří vděčnost Tomu, který je sjednotil pro světlou práci a velké dosažení. Pošleme naše nejlepší družné myšlenky Tomu, Který je neviditelně přítomen mezi námi a zná tajemství našich srdcí. Zůstaňme spolu v blahých myšlenkách a vězme, že i když je dnes u někoho smutek, zítra to bude radost. Volejme z celé síly ducha, aby přišla ona, tato světlá radost, na naši cestu tvoření dobra a světlé práce. Srdečně vás pozdravuji z Himálaje, Elena a Nikolaj Rerich.

První zápis Živé Etiky vznikl v Londýně, 24. března 1920. 24. březen každoročně slavíme jako „Den Učitelů“:

„Já jsem – tvé Blaho. Já jsem – tvůj Úsměv. Já jsem – tvá Radost. Já jsem – tvůj Klid. Já jsem – tvá Síla. Já jsem – tvá Smělost. Já jsem – tvá Moudrost.

E.I.Rerichová – slova Velkého Vladyky M. – úvod k první knize Živé Etiky: Listy z Moryové zahrady

Neznámý autor: Vladyka Sveta (Владыка Мира)
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *