Síla Myšlenky

… Lidé se snaží ukrývat za masky před jedovatými plyny, ale je třeba se ochránit ještě jednou maskou – je třeba si uvědomit, že mysl může chránit před jedovatými dechy. Ať člověk před sebou neskrývá, že taková otrava skutečně existuje, ale zároveň ať si pamatuje, že myšlenka může odrazit i nejzhoubnější proudy. Samotná mysl dokáže vytvořit protijed. Tato slova nejsou jen symbolická. Mysl vytváří základní látku a přitahuje pomocné síly z vesmíru. Mluvili jsme o odporování zlu. Mocným pomocníkem bude mysl – přesná, jasná, disciplinovaná. Taková mysl vytvoří mnoho protijedu. I ve fyzickém smyslu může mysl vytvořit ochrannou síť. Takzvaná imunita je důsledek myšlení. A je-li myšlenka posílena myšlenkou o Nás, pak se její moc ještě umocní. Myslete o Nás. Myslete o reálném soucnu a přijměte hrůzy Armagedonu.
Myslitel utěšoval žáky slovy:
„Neviditelný Posel je připraven se vás dotknout. Přijměte Ho!“

…. Myšlenka … je největší ze všech sil, kterými je obdařený člověk … nemůže jednat, je-li čímkoliv dušená. Pokud se duch nesbírá, práce nemůže být vnuklá …

Nadpozemské, hl.291 a z dopisů E.I.Rerichové

N.K.Rerich – Dordže Odvážný* (Дордже дерзнувший, 1925)

*Dordže – tibetsky „Blesk“, titul Buddhy v jeho vyšším aspektu.

Mahakala – sanskrt. „Velký černý“

Roerichov Dordže, který se odvážil postavit tváří v tvář samotnému Mahakalovi, je pravděpodobně kolektivním obrazem osvíceného jogína – asketu. Nebojácní poustevníci a mudrci, stoupenci Milarepy, kteří se setkávají s temnými silami, se pravděpodobně vícekrát inspirovali hrdinskými verši svého milovaného učitele a básníka:

„Tváří v tvář démonům jsem se neohýbal
jejich proměn jsem se nebál!“

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *